-
Jaki jest koszt 14,6 galonów benzyny przy 2,70$
-
za galon?
-
Tak więc mamy 14,6 galonów, i każdy z tych galonów
-
kosztuje 2,70$.
-
Albo możemy to ująć w ten sposób 2,70$ jako 2,7 dolarów.
-
Pomnóżmy razy 2,7.
-
To sprawia, że rzeczy stają się prostsze.
-
Myślę, że w tym momencie zgodzicie się że 2,70$ jest tym samym co 2,7
-
dolarów za galon.
-
Przemnóżmy to.
-
Po pierwsze mamy, i właściwie jako przypomnienie, kiedy mnożymy
-
ułamki dziesiętne, musicie traktować liczby jak liczby
-
całkowite i wtedy będziemy się martwić o przecinek później.
-
Tak więc teraz, możemy to ująć w następujący sposób jako 146 razy 27, i potem
-
będziemy martwić się przecinkami.
-
Na początku mamy 7 razy 6.
-
7 razy 6 jest 42.
-
Przepisujemy 4.
-
7 razy 4 jest 28, dodać 4 jest 32.
-
Przepisujemy 3.
-
7 razy 1 jest 7, dodać 3 jest 10.
-
Tak więc otrzymujemy 7 razy 146 daje nam 1,022.
-
Teraz zajmiemy się liczbą 2.
-
Ale to 2, przynajmniej zanim weźmiemy pod uwagę przecinek, tak naprawdę
-
jest 20.
-
Postawimy tu 0.
-
Obliczamy to dokładnie w ten sam sposób, w jaki obliczamy tradycyjne
-
przykłady na mnożenie.
-
Na razie ignorujemy przecinki.
-
2 razy 6 równa się 12.
-
Przenosimy 1, albo przesuwamy do innej grupy.
-
Możemy zignorować te cyfry tutaj.
-
2 razy 4 jest 8, dodać 1 równa się 9.
-
2 razy 1 jest 2, i teraz możemy dodać.
-
I teraz możemy dodać.
-
I otrzymujemy 2 dodać 0 jest 2.
-
2 dodać 2 równa się 4.
-
0 dodać 9 jest 9.
-
1 dodać 2 równa się 3.
-
Właśnie obliczyliśmy ile to jest 146 razy 27.
-
To jest 2,942.
-
Ale to nie było 146 razy 27.
-
To było 14,6 razy 2,7.
-
Tak więc teraz musimy pomartwić się o nasze przecinki.
-
Policzmy ile cyfr znajduje się za przecinkami.
-
Mamy jedną w tym miejscu i drugą tutaj.
-
Tak więc nasz wynik musi mieć dwie cyfry
-
na prawo od przecinka.
-
jeden, dwa, postawmy go dokładnie w tym miejscu.
-
W ten sposób 14,6 galonów benzyny, przy 2,70$ za galon, będzie kosztowało
-
39,42$.