Jaki jest koszt 14,6 galonów benzyny przy 2,70$ za galon? Tak więc mamy 14,6 galonów, i każdy z tych galonów kosztuje 2,70$. Albo możemy to ująć w ten sposób 2,70$ jako 2,7 dolarów. Pomnóżmy razy 2,7. To sprawia, że rzeczy stają się prostsze. Myślę, że w tym momencie zgodzicie się że 2,70$ jest tym samym co 2,7 dolarów za galon. Przemnóżmy to. Po pierwsze mamy, i właściwie jako przypomnienie, kiedy mnożymy ułamki dziesiętne, musicie traktować liczby jak liczby całkowite i wtedy będziemy się martwić o przecinek później. Tak więc teraz, możemy to ująć w następujący sposób jako 146 razy 27, i potem będziemy martwić się przecinkami. Na początku mamy 7 razy 6. 7 razy 6 jest 42. Przepisujemy 4. 7 razy 4 jest 28, dodać 4 jest 32. Przepisujemy 3. 7 razy 1 jest 7, dodać 3 jest 10. Tak więc otrzymujemy 7 razy 146 daje nam 1,022. Teraz zajmiemy się liczbą 2. Ale to 2, przynajmniej zanim weźmiemy pod uwagę przecinek, tak naprawdę jest 20. Postawimy tu 0. Obliczamy to dokładnie w ten sam sposób, w jaki obliczamy tradycyjne przykłady na mnożenie. Na razie ignorujemy przecinki. 2 razy 6 równa się 12. Przenosimy 1, albo przesuwamy do innej grupy. Możemy zignorować te cyfry tutaj. 2 razy 4 jest 8, dodać 1 równa się 9. 2 razy 1 jest 2, i teraz możemy dodać. I teraz możemy dodać. I otrzymujemy 2 dodać 0 jest 2. 2 dodać 2 równa się 4. 0 dodać 9 jest 9. 1 dodać 2 równa się 3. Właśnie obliczyliśmy ile to jest 146 razy 27. To jest 2,942. Ale to nie było 146 razy 27. To było 14,6 razy 2,7. Tak więc teraz musimy pomartwić się o nasze przecinki. Policzmy ile cyfr znajduje się za przecinkami. Mamy jedną w tym miejscu i drugą tutaj. Tak więc nasz wynik musi mieć dwie cyfry na prawo od przecinka. jeden, dwa, postawmy go dokładnie w tym miejscu. W ten sposób 14,6 galonów benzyny, przy 2,70$ za galon, będzie kosztowało 39,42$.