Vasiyetsiz miras: bilim ve teknoloji | Dr. R. Erdem Erkul | TEDxGündoğduKoleji

Einbettcode generieren
1 Sprache

Dr. R. Erdem Erkul, geçmişimizden günümüze bilim ve teknolojiye büyük katkılar sağlayan dört büyük fikir insanının mirasını, TEDxGündoğduKoleji sahnesinde bizlerle paylaşıyor.
2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde akademisyen olarak göreve başladı. R. Erdem Erkul, 2005 yılında e-devlet ve bilişim portalı olma özelliğine sahip "www.digitaldevlet.net"i kurdu. Bu web portalıyla Türkiye, Avrupa ve Amerika'da e-devlet alanında birçok ödüle layık görüldü. 2008-2009 akademik yıllarında doktora burslusu olarak Harvard Üniversitesi'nde bulundu. Prof. Jane Fountain'ın direktörlüğünde National Center For Digital Government'ta çalışmalarına devam etti. "E-katılım Sürecinde Web 2.0: Amerika ve Obama Yönetimi İçin Örgütlenme Örneği" başlıklı makalesi yayımlandı. Yine 2009 yılı içerisinde Massachusetts Üniversitesi'nde Kamu Politikaları, Girişimcilik ve e-Devlet konularında akademik çalışmalarına devam etti. 2013'te Harvard Üniversitesi, John F. Kennedy Kamu Yönetimi Okulunda İnovasyon için Ekonomik Kalkınma Programına katıldı. Erkul'un hayatında "Sivil Toplum Çalışmaları" önemli bir yere sahiptir.

Bu konuşma, TED konferans formatını kullanan ancak yerel bir topluluk tarafından bağımsız olarak düzenlenen bir TEDx etkinliğinde yapıldı.
https://www.ted.com/tedx adresinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.